Kategorie:

sobota, 17 grudnia 2011

Święta tuż tuż

Swięta juz blisko, Sylwester niedługo. Pasowało by podsumować filmowy rok.
Wiele świetnych produkcji powstało w tym roku.
O północy w Paryżu
Zacznę od mojego ulubionego filmu "O północy w Paryżu" obraz ukazuje nam dziwną mentalność ludzi. Głowny bohater jest romantykiem nie potrafi odnaleźć pozytywów życia we współczesnym świecie. Zachwyca się minionym wiekiem i artystami jacy w owej epoce tworzyli. Pewnego wieczoru usypia w jakimś zaułku. Budząc się spotyka dziwnie ubranych ludzi którzy zabierają go do restauracji. Okazuje się że cofa się w czasie do swoich wymarzonych lat. Poznaje samych wybitnych pisarzy i kobietę z upływem dni poznaje ją bardziej okazuje się że fascynuje się poprzednią epoką.Widać tu wieczne niezadowolenie ludzi, nigdy nie biorą to co jest im dane tylko patrzą na to co ktoś inny ma.Pod koniec filmu główny bohater (Owen Wilson) zaczyna to rozumieć porzuca swoją narzeczoną i zaczyna tworzyć.


Jak zostać królem-12 nominacji do Oscara
 Jak zostać królem to film który został nagrodzony najwspanialszą w kinematografii nagrodą czyli Oscarem i zdobywa aż 12 nominacji z czego 4 nagrody.
Historia zawarta w tym o to dziele opowiada o człowieku który w ciężkich momentach swego państwa uratował je od zguby prowadząc Anglików by stawili czoła najeźdźcy.Po abdykacji Edwarda VIII która była szokującym wydarzeniem książę Albert zasiada na tronie jako Jerzy VI pomimo wielu oporów. Głównym problemem Jerzego było wysławianie się co przeszkadzało mu w obowiązkach.
Osobą która mu pomaga w pozbyciu się tegoż problemu jest australijski specjalista posługujący się nieortodoksyjnymi metodami. Między nimi rodzi się przyjaźń która zmieni ich losy życia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz